חיפוש
הדפסה
שיתוף
הפריט שבחרת:
שם משפחה
רוצה לעזור לנו לשפר את התוכן? אפשר לשלוח הצעות

מקור השם בוסניאק

BOSNIAK

שמות משפחה נובעים מכמה מקורות שונים. לעיתים לאותו שם קיים יותר מהסבר אחד. שם משפחה זה הוא מסוג השמות הטופונימיים (שם הנגזר משם של מקום כגון עיירה, עיר, מחוז או ארץ). שמות אלו, אשר נובעים משמות של מקומות, לא בהכרח מעידים על קשר היסטורי ישיר לאותו מקום, אבל יכולים להצביע על קשר בלתי ישיר בין נושא השם או אבותיו לבין מקום לידה, מגורים ארעיים, אזור מסחר או קרובי משפחה.

פירוש השם בוסניאק הוא "מבוסניה". תחילתו של היישוב היהודי בבוסניה בתועד במאה ה-15.

במאה ה-20 בוסניאק מתועד כשם משפחה יהודי עם הרב יעכקוב בוסניאק אשר נולד ברוסיה וחי בארה"ב.
מספר פריט:
161652
חובר ע"י חוקרים של אנו מוזיאון העם היהודי
מקומות קרובים:
פריטים קשורים:

Bosnia and Herzegovina

Also known as: Bosnia-Herzegovina, Bosnia
Bosna i Hercegovina / Босна и Херцеговина

A country in southeastern Europe in the Balkan peninsula, until 1992 part of Yugoslavia. 

21st Century

Estimated Jewish population in 2018: 500 out of 3,500,000.  Main Jewish organization:

La Benevolencija - The Jewish Community of Bosnia and Herzegovina
Phone: 387 33 229 666
Fax: 387 33 229 667
Email: la_bene@open.net.ba